stefan cel mareÎn data de 30.05.2019, la Şcoala Gimnazială "Ştefan cel Mare", din comuna Ştefan cel Mare, judeţul Argeş a avut loc un eveniment foarte important. Copiii care fac parte din programul „Creşterea calităţii procesului educaţional prin implementarea de măsuri integrate” au desfăşurat o activitate benefică, din care au învăţat şi deprins foarte multe lucruri utile, fiind impresionaţi de prezenta activitate.

Au participat 46 de copii, aceştia făcând parte din programul mai sus menţionat. Activitatea a avut ca temă "1 IUNIE, ZIUA COPILULUI". Copiii au participat activ, au fost captivaţi de activitatea practică desfăşurată.            
Această activitate a fost coordonată de către d-na inspector şcolar, prof. Cristina Tecău, care a avut-o alături pe d-na Gogoescu Georgiana, alături de d-l director al Şcolii Gimnaziale "Ştefan cel Mare", prof. Alexe Cătălin.
Discipolii, în urma activităţii au fost recompensaţi şi felicitaţi. Vizibil, emoţionaţi şi încântaţi, au primit premiul şi au mulţumit coordonatorilor.

Director, prof. Alexe Cătălin
Prof. înv. primar, Ştefana Florentina
(Postat iunie 2019)

Scoli mediul rural

Scoli mediul urban

PUBLICITATE

Go to top